Mobile language

Stolní lampy pro efektivní učení

PDF stáhnout Vytisknout tento článek E-mail

3958 Balor

Když naše děti vstupují do školního věku, jsou některé úpravy jejich pokojů nezbytné. Tam, kde byla hra středem pozornosti, získává nový důležitý typ aktivity: studium. Čtení, psaní úkolů a další činnosti vyžadují vytvoření efektivního osvětlení, které však bude šetrné k dětským očím. Kromě toho, při výběru lamp pro nová dobrodružství našich dětí musíte zvážit i jiné vlastnosti místnosti.

7 tipů pro výběr perfektní stolní lampy

Když naše děti vstupují do školního věku, jsou některé úpravy jejich pokojů nezbytné. Tam, kde byla hra středem pozornosti, získává nový důležitý typ aktivity: studium. Čtení, psaní úkolů a další činnosti vyžadují vytvoření efektivního osvětlení, které však bude šetrné k dětským očím. Kromě toho, při výběru lamp pro nová dobrodružství našich dětí musíte zvážit i jiné vlastnosti místnosti.

74013 Hardin

(74013 - Hardin)

Jak mohu zajistit správné podmínky?

Ujistěte se, že pracovní stůl pro studium umístíte na vhodné místo, nejlépe poblíž přirozeného zdroje světla u okna. Nicméně, protože tyto aktivity obvykle probíhají pozdě odpoledne a večer, od podzimu do jara, nelze se vyhnout používání umělého osvětlení. Dobrou zprávou je, že s trochou pozornosti můžeme najít ideální řešení a nemusíme se obávat namáhání očí dítěte během domácího studia.

Kolik druhů lamp je potřeba?

V dětském pokoji je obvykle stropní centrální světlo, které poskytuje obecné osvětlení prostoru. Toto světlo si většinou vybereme již před školním věkem, ale i tento druh osvětlení chce včasné obnovení. Je důležité zvážit umístění pracovního stolu a nahradit měkčí světlo vhodné pro mále dětí za silnějším osvětlení s teplým nebo přirozeným světlem. Hlavní světlo by mělo být doplněno o lampy a jiné zdroje světla s flexibilním umístěním, jako jsou stojací lampy a LED pásky. Kromě toho budou pro studium a čtení také nutné kvalitní a univerzální stolní lampy.

3516 Lionel

(3516 - Lionel)

Kam by měla být umístěna stolní lampa?

Při umísťování pracovního stolu se snažte zajistit, aby světlo ze stropní lampy nesvítilo do očí sedícího dítěte. Umístěte jak pracovní stůl, tak stolní lampu tak, aby světlo přicházelo z vhodné strany, tedy zleva pro dítě pravoruké a zprava pro dítě levoruké, aby že mladý čtenář nebo písař nevrhal stín na knihu nebo sešit. Je zvlášť užitečné, pokud je lampa nastavitelná, což nám umožní změnit úhel pádu světla.

4215 Arno

(4215 - Arno)

Vyberte si chytrou stolní lampu!

Mezi LED stolními lampami lze dnes najít mnoho chytrých modelů: jejich nastavitelná jasnost a teplota barvy světla pomáhají přizpůsobit osvětlení našim aktuálním potřebám. Modely vybavené digitálními displeji nabízejí další funkce jako například zabudované hodinky a budík. Zabudovaný LED světelný zdroj ušetři energii a náklady na elektřinu.

 3958 Balor

 (3958 - Balor)

Jaká je ideální teplota barvy světla?

Pokud má dítě potřebu zapamatovat si báseň nebo se učit na zkoušku, je dobrým nápadem osvětlit studijní prostředí chladným bílým světlem které pomáhá efektivnímu učení a zajištění soustředění. Pro čtení nebo úkoly lze na základě preference dítěte použít teplé nebo přirozené bílé světlo. Některé čtecí lampy obsahuje možnosti osvětlení pro zlepšení nálady, takže mohou sloužit i jako noční osvětlení.

2029 Nilfgard

 (2029 - Nilfgard)

Nejen chytré, ale i krásné!

I když je funkčnost pro stolní lampy rozhodující, pro děti je skvělou zprávou, že lampa v jejich pokoji může být také stylová. Pro starší chlapce s jistotou doporučujeme vážněji vypadající modely v černé, stříbrné nebo hnědé barvě, zatímco pro dívky jsou vhodnější bílé designové lampy.

74014 Hardin

(74014 - Hardin)

Co ještě zvážit při nákupu stolní lampy?

Pokud uvažujete dlouhodobě, stojí za to zvolit LED stolní lampu. U těchto lamp životnost LED zdroje je až 50 000 hodin a mají pětiletou zárukou. Tímto způsobem se nemusíte obávat, že brzo bude potřeba hledat novou lampu. Navíc pokročilejší modely umožňují nastavení teploty barvy světla, automatické vypnutí a některé dokonce mají vestavěné bezdrátové nabíječky pro mobilní telefony.

2977 Tekla

(2977 - Tekla)

Pro více nápadů si prohlédněte nabídku stolních lamp Rábalux >>> https://rabalux.com/table-lamps