Mobile language

Stolní lampy pro efektivní učení

PDF stáhnout Vytisknout tento článek E-mail

Tipy pro výběr dokonalé stolní lampy

Když naše děti dosáhnou školního věku, v dětském pokoji jsou nutné určité úpravy. Pozornost se obrací na nový typ činnosti, který nahrazuje hraní, a to je učení. Čtení, psaní domácích úkolů, učení básní ... atd. vyžadují efektivní osvětlení, které je co nejšetrnější k očím našich dětí. V neposlední řadě musíme při výběru lampy zohlednit přirozené vlastnosti místnosti.

 Theodor 4360

Jak mohu zajistit správné podmínky?

Měli bychom samozřejmě zajistit, aby byl stůl umístěn na správném místě, pokud možno v blízkosti přírodního zdroje světla. Jelikož však žací obvykle vykonávají uvedené činnosti v pozdních odpoledních a večerních hodinách, nemůžete se vyhnout použití umělých svítidel na učení se od podzimu do jara. Dobrou zprávou je, že s trochou pozornosti najdete ideální řešení pro všechno a nemusíte se obávat, že vaše děti si budou doma namáhat oči.

Kolik typů svítidel potřebuji?

V dětském pokoji je obvykle centrální stropní světlo, které poskytuje osvětlení místnosti. Většina z nás si toto světlo vybere už před školou, ale pokud stále používáte lampu, která byla namontována již v raném dětském věku, stojí za to přehodnotit, jak dobře se hodí i do nové etapy života. Je důležité zvážit umístění stolu a stínů, jakož i nahradit diskrétní světla intenzivnějšími svítidly, které mají teplou nebo přirozenou teplotu barvy. Tyto by měly být doplněny svítidly a světelnými zdroji, které lze flexibilně umístit, jako jsou stojací světla nebo LED pásky. Dále budete také potřebovat vysoce kvalitní, nejlépe všestrannou stolní lampu na studium a čtení.

 Colin 4480

Kam mám umístit stolní lampu?

Při výběru umístění stolu se ujistěte, že dítě, které sedí u stolu, nezakrývá světlo stropního světla nebo jiných světel. Pracovní stůl i stolní lampu byste měli umístit tak, aby přirozené světlo a umělé světlo vycházeli z příslušné strany – pro dítě praváka zleva, pro dítě leváka z pravé strany – aby se zabránilo vytváření stínu při psaní nebo čtení.

Arno 4216

Vyberte si inteligentní stolní lampu!

V současné době najdete mezi stolními LED svítidly mnoho inteligentních stolních lamp: jejich nastavitelný jas a teplota barvy světla umožňují přizpůsobit osvětlení podle vašich aktuálních potřeb. Modely vybavené digitálním displejem poskytují i další užitečné funkce, například ukazují čas, teplotu vzduchu a mají funkci budíku.

Elias 5773

Která teplota barvy světla je ideální?

Pokud si vaše dítě musí zapamatovat báseň nebo studuje na zkoušku, doporučuje se nastavit studené bílé světlo, aby se vzdělávání stalo ještě efektivnějším. Na čtení nebo psaní domácích úkolů si můžete vybrat teplé nebo přirozené bílé světlo, pokud to naše malé dítě upřednostňuje. Některé lampičky na čtení mají také možnost osvětlení nálady, takže je můžete použít i jako noční osvětlení.

Justin 1515

Měla by být nejen chytrá, ale i krásná!

Zatímco pro stolní lampy používané ke studiu funkčnost je rozhodující, dobrou zprávou pro děti je, že lampa umístěna v jejich pokojích může mít také skvělý design. Doporučujeme větším chlapcům, aby si vybrali naše serióznější modely v černé, stříbrné nebo hnědé barvě a dívky se rozhodli pro naše bílé designérské lampy.

 

Tobias 5775

Co jiného bych měl/-a zvážit při koupi stolní lampy?

Pokud přemýšlíte z dlouhodobého hlediska, stojí za to zvolit LED stolní lampu. Životnost těchto lamp je až 50000 hodin a jsou poskytovány s 5-letou zárukou. S takovou lampou určitě se nebudete obávat, že budete muset brzy lampu vyměnit. Některé modely vám kromě toho umožňují nastavit teplotu barvy světla nebo časovač pro automatické vypnuti. Existují i některé lampy, které mohou váš telefon nabíjet pomocí vestavěných bezdrátových nabíječek baterií.

Sheldon 6019